You are currently viewing Rolnik szuka żony, odcinek 0/8

Rolnik szuka żony, odcinek 0/8

No to po kolei:
1. Ósma edycja, ośmioro kandydatów. Dwie panie, sześciu panów.
2. Nie należy się jednak sugerować zbieżnością liczby kandydatów z numerem edycji, raczej trzeba zastanowić się nad tendencją spadkową ilości bohaterów. Bowiem w pierwszych sześciu edycjach mieliśmy po dziesięcioro kandydatów, a w zeszłej dziewięcioro. Teraz jest zaledwie ósemka, a i tak patrz punkt następny.
3. Ostatni z kandydatów, Emil, był jednym ze startujących do Magdy w poprzedniej edycji. Mamy zatem recykling.
4. Jest dosyć duża różnorodność oczekiwań rolników. Są pożądane i panny bez dziecka, i panny z dzieckiem, i wysokie, i niskie. Wymagania są też szerokie jeśli chodzi o włączenie się w pracę na miejscu. Od osób pracowitych, które będą zajmować się obejściem, poprzez osoby, które będą mogły zajmować się czymś dodatkowym, aż po osoby, które wystarczy żeby były i romantycznie trzymały za ręce. Mniej też jest akcentowania fizycznych przymiotów, ważne są takie cechy jak uśmiech i zauroczenie. Wyjątki oczywiście są. Pierwszy to wiek. Zazwyczaj rolnicy ostrożnie typują wiek pożądanego partnera 3-5 lat w dół i tyle samo w górę. A drugi…
5. …to nie jest program dla puszystych kobiet. Może być niska, wysoka, z dzieckiem, starsza, młodsza, ale musi być szczupła.
6. Zaskakuje duża ilość osób startujących z brakiem tzw czystej karty. Jest dużo osób rozwiedzionych, posiadających dzieci. A przecież wiek kandydatów…
7. …jest stosunkowo młody. Mamy dwójkę kandydatów w wieku lat pięćdziesiątych, nikogo w latach czterdziestych, trzy osoby w wieku lat trzydziestych i aż trzy osoby w wieku lat dwudziestych. Najmłodszy uczestnik ma zaledwie 23 lata. Naprawdę nie był w stanie nikogo znaleźć i musiał się uciec do pomocy telewizji?
8. Zarówno ci rozwiedzeni, jak i osoby stanu wolnego są po traumatycznych przejściach, zdradach i mają złamane serca. Zaskakuje ilość byłych partnerów z problemami alkoholowymi.
9. Uczestnik poprzedniej edycji był krytykowany za zaliczenie w poczet rolników bo jego związek z rolnictwem sprowadzał się do tego, że kupił sobie mały ogródek na emeryturze. Tutaj mamy truskawki, pieczarki, masarnię i warzywa. Jak tak dalej pójdzie, w czterdziestej edycji wystartuje Mateusz – barman z Sopotu w kategorii „senior”, którego związek z rolnictwem polega na kupowaniu chleba z ziarnami.
10. Rodzice uczestników pojawili się zaledwie w dwóch chyba wizytówkach. Nawet młodzi wiekiem rolnicy są pokazani jako żyjący samotnie w wielkich domostwach. Pytanie kto dom ogarnia i kto to będzie ogarniać po pojawieniu się wybranki serca. Ale spokojnie, są też i rolnicy mieszkający z rodzicami.
11. Trzeba to napisać: w niektórych chatach czuje się pieniądz. Możemy mieć prawdziwy nalot łowców posagów. Może też paść rekord listów.
12. Rolnicy stawiają jednak na jakość. Jak to jeden powiedział: „wystarczy jeden list. Byle od właściwej osoby”.
13. W komentarzach na FB pojawili się obrońcy tzw praw zwierząt. Może być zabawnie.

(Wyświetlono 537 razy, 1 dzisiaj)

Marcin Brixen

Jestem z Poznania, jestem inżynierem.

Leave a Reply