You are currently viewing Rolnik szuka żony, odcinek 0/11

Rolnik szuka żony, odcinek 0/11

No to po kolei

1. Zaczynamy jedenastą edycję. Czasy się zmieniają, systemy upadają, władze odchodzą i przychodzą, a rolnik trwa.

2. I już na początek potężny zaskok – nie ma słynnej, rolnikowej piosenki! Czyżby wykupiono prawa tylko na 10 lat? Jeśli ktoś nie wie, to informuję, że nie jest to piosenka Rafała Brzozowskiego, lecz utwór nosi tytuł „Magiczne słowa” i pochodzi z płyty „Tetris” grupy Ziyo (notabene płyta wygrywa często w konkursach na najbrzydszą okładkę polskiej płyty ever).

3. Prowadząca nie jeździła żadnym samochodem,

4. Dziewięć osób startuje, z czego aż trzy panie i jest to chyba pierwszy taki przypadek w historii programu. Mamy też Niemca, który mieszka w Polsce. Rozpiętość wieku: 23 lata (Wiktoria i Paweł) do 57 lat (Agata).

5. Rafał, lat 32, mazowieckie
Zimą ma czas dla siebie. Quady, podróże, robienie ciasta, oglądanie filmów, prasowanie koszul. Hoduje paprykę w tunelach. Ciekawostka: przy domu stoi trampolina do skakania, co sugerowałoby obecność dzieci. Jego jest tylko część tuneli (?) – to czyja jest reszta? Skończył gastronomik, nawet pracował w restauracji ale wybrał wieś. Brakuje mu dziewczyny. Dziewczyna: czysta karta, może mieć swoje pasje, rodzinna. Szczupła i wysoka. 23-35 lat. Zaufanie, szczerość, szacunek. Z kim mieszka?

6. Christoph, 35 lat, dolnośląskie
Urodzony w Niemczech, przyjechał do Polski 10 lat temu. Mówi bardzo łamaną polszczyzną. Prowadzi gospodarstwo z siostrę Desiree. Duże, masa sprzętu. Warzywa. Mieszka w małym domku. Dziewczyna: spokojna, ale żeby też miała ogień w sobie. Wysoka. Nie musi mu pomagać w gospodarstwie. On kawaler. Ale dziewczyna może mieć dziecko.

7. Wiktoria, 23 lata, kujawsko-pomorskie.
Warzywa i zwierzęta. Dużo działa w mediach społecznościowych. Była w dwóch związkach, ale się nie udało. Druga osoba, może mieć swoje pasje. Wiek 20-30 lat. Ciepły człowiek. Niezdecydowani odpadają. Ma być trójeczka dzieci. Mieszka z rodzicami, ale wymaga aby kandydat się do niej przeprowadził. Kandydat wzrostu średniego, z inicjatywą o mocnym charakterze.

8. Sebastian, 44 lata, pomorskie.
Lubi taniec i polskie komedie. Produkcja roślinna więc zima wolna. Szuka kogoś kto by mu pomógł w obowiązkach. Gospodarstwo przejął 22 lata temu po śmierci ojca. Czas minął i został sam. Był w jednym związku i nie wyszło. Dziewczyna: serdeczna, żeby miała swoje pasje, długie włosy, wzrost do 175 cm, elegancka. Wiek 30-42 lata, żeby jeszcze były dzieci. Rozwódki nie przekreśla. Marzy o ślubie kościelnym, ale pań, które nie mogą wziąć ślubu czy mieć dzieci nie skreśla.

9. Agata, 57 lat, mazowieckie
Wdowa od 23 lat (mąż zginął w wypadku), cztery dzieci (syn i trzy córki), gaduła, humor, dusza towarzystwa. Krowy mleczne i rośliny. Mieszka z synem i matką. Taniec, fitness i książka. Szuka towarzystwa. Nie musi być rolnikiem. Ma adorować, zauważyć, dbać i musi umieć tańczyć. Zadbany, wysoki i śniady, ale innych też nie skreśla. 45-65 lst. Uwaga: jest gotowa wyjechać.

10. Marcin, 37 lat, mazowieckie
Gospodarstwo sadownicze, jabłka. Pomagają rodzice. Lubi drzewa, przyrodę. Dziewczyna: uczciwa, szczera, ambitna, wiek 27-35 lat, czysta karta. Był w związku, ale się rozpadł. Oferuje miłość i bezpieczeństwo.

11. Dominik, 25 lat, opolskie
Bydło mięsne, prowadzi z matką i ojczymem. Dziecko u kandydatki nie jest problemem, bo jego ojczym też poślubił matkę z dzieckiem, czyli mamę Dominika. Hobby – samochody: polerowanie, czyszczenie, itd. Dziewczyna: żeby go zaakceptowała, wzajemna pomoc. Ślub i dzieci. Ciepła, inteligentna, humor. Wiek 21-27 lat. Był już w związku 5 lat.

12. Beata, 35 lat, wielkopolskie
Sadowniczka i fizjoterapeutka. Głównie jabłka. Zabawnie wymawia „r”. Gospodarstwo jest na terenie miasta. Gospodarstwo prowadzi do spółki z siostrą. Ona zbiory siostra sprzedaż. Dużo pasji. Sztuki falki, malowanie po numerach, motocykle. Ale dla mężczyzny też jest miejsce. Nigdy nie była w dłuższej relacji. Nie chce aby sobie z partnerem ograniczali wolność. Szuka towarzystwa, do wyjścia do kina. Partner: inteligentny, zaradny. Wiek 40-45 lat. Czysta karta, ale osoby z dzieckiem nie skreśla.

13. Paweł, 23 lata, podlaskie
Produkcja mleka. Hobby: bieganie i piłka nożna. Miał zawirowania: nieudane studia, nieudany wiązek. Wrócił na gospodarstwo. Jest gotów założyć rodzinę. Dziewczyna: czysta karta, żywiołowa, pomocna. Ślub kościelny. Szczupła, drobna, brunetka, niewysoka. Inteligentna, bo Paweł interesuje się historią i polityką i chciałby z nią o tym pogadać.

14. Cytatem odcinka niech będą słowa Marcina: „Po co to wszystko kiedy nie ma drugiej osoby”.

15. Czasami nie udało się zawrzeć w filmiku z rolnikiem wszystkiego, co miało być i pod koniec wizytówki mamy dograny głos prowadzącej.

16. Najczęściej pojawiające się cechy drugiej osoby to ciepło rodzinność i własne zdanie

17. Z jednej strony rolnicy dość precyzyjnie określają kogo widzieliby obok swojego boku po czym dodają, że nie skreślają innych osób. Obawa o małą ilość listów?

18. Wielu rolników podkreślało, że ich zajęcia daje im wolność. Ale nie wolność w tym sensie, że nie trzeba nic robić, tylko w tym, że nie ma się szefa nad sobą. Robota musi być zrobiona. A czego brakuje? Szczęścia. A co to jest szczęście? Szczęście to druga osoba.

Teraz czas pisania listów do rolników.

(Wyświetlono 393 razy, 1 dzisiaj)

Marcin Brixen

Jestem z Poznania, jestem inżynierem.

Leave a Reply