You are currently viewing Rolnik szuka żony, odcinek 1/9

Rolnik szuka żony, odcinek 1/9

Startujemy z nowym sezonem. No to po kolei.

1. Zaczęliśmy od wspomnienia o Krzysztofie z poprzedniej edycji, a który to zdecydował się zakończyć życie samemu.

2. Wspomniano, że kilka par wstąpiło w związki małżeńskie.

3. Ten odcinek miał w sobie wiele rzeczy, które zdarzyły się pierwszy raz. Mieliśmy najkrótszy list – 3 linijki, który został przebity jeszcze krótszym listem – półtora linijki. Mieliśmy też przypadek wszystkich listów na tak i największą ilość wymarzonych dzieci.

4. Największy szok – Katarzyna z Zachodniopomorskiego nie przeszła dalej.

5. Klaudia. Na początku była scenka jak to Klaudia siedzi z mamą przed domem i pije kawę. Potem pojawiła się Marta z listami. Klaudia wie, że wiele wymaga i nie chce wracać do poprzedniego związku. Kilka razy powtórzono, że kandydat musiałby się do niej przeprowadzić. Marta zastosowała w przypadku Klaudii nowatorską technikę i wydzielała jej jeden list po drugim. Po jakimś czasie jednak zmieniła zdanie i podała jej wszystkie. Jeden z kandydatów próbuje sił w rapie i oczywiście napisał tekst i dla niej. Kierowcy ciężarówek odpadali, bo ex był kierowcą a poza tym rzadko bywają w domu. To Klaudia miała najkrótszy list jaki trafił do programu – półtora linijki. Acha, i Klaudia bardzo lubi się śmiać. Pod koniec Marta zostawiła Klaudię – nie, nie samą, bo dosiedli się do niej jej rodzice.

6. Michał. Narzekał, że kandydatkom tylko zabawa w głowie, a on już nie chce czekać (ma 24 lata). Do programu wybrał między innymi panią trenującą walki MMA oraz marzącą o karierze w wojsku. To właśnie u niego pierwszy raz się trafiło, że po przeczytaniu wszystkie listy były na tak. Od jednej z piszących dostał mandat za przekroczenie przystojności.

7. Tomasz R. Napisała do niego m. in. Klaudia, lat 23, która jest w bardzo trudnej sytuacji. Jest w ciąży, ma termin na sierpień i rozeszła się z ojcem dziecka. Tomasz zachował się rycersko. wybrał ją do programu i nawet do niej zadzwonił. Zadecydowało zdjęcie. Był też list od samotnej pani z synem i też do niej dzwonił. Na końcu dosiadł się tata Tomasza i oglądał kogo wybrał syn. Był zadowolony.

8. Tomasz K. pojawił się wraz ze swoim tatą i siostrą. Jak to się stało, że jest sam? Cóż, dziewczyny raczej nie chcą na wieś. Tomasz dostał największy list tej edycji, formatu na oko A-2. W środku były duże zdjęcia i krótki list. Treść jednak była wystarczająca i Tomaszowi kandydatka przypadła do gustu. Trafiła się też kandydatka marząca o największej ilości dzieci czyli sześć.

9. Mateuszowi aż serce mocno przyspieszało na widok skrzynki z listami. Ten dreszczyk emocji przy czytaniu to jest coś, na co czekał. Pierwszy list jednak go rozczarował. Były to dosłownie trzy linijki pisane jednym ciągiem i nieortograficznie. Następne były na szczęście lepsze. Była kandydatka, którą do napisaniu listu skłoniły kozy. Jedna z kandydatek nawet nagrała dla niego film.

10. Dzisiaj pani Marta poruszała się pieszo. Mini pojawiło się tylko na początku i na końcu odcinka.

11. Nie było tak, że pokazywano każdego rolnika po kolei, tylko zdecydowano się na skakanie. A więc najpierw pięć przyjazdów, potem pięć razy czytanie listów.

12. Wszyscy rolnicy liczą, że w listach będzie ta wymarzona osoba, ale różnie szacują szanse. Niektórzy – na pewno, inni – na 50%.

13. Większość listów była pisana na komputerze, ale i zdarzały się takie pisane ręcznie.

14. Duża liczba kandydatek pochodziła ze wsi.

15. Główną motywacją do pisania listów były uśmiech i oczy kandydatów, a w przypadku Mateusza także kozy.

16. Tomaszowie zdecydowali się na czytanie listów pod dachem. Tomasz K. – dachem otwartym altany, a Tomasz R. – w pokoju swojego domu. Pozostali rolnicy czytali listy pod gołym niebem.

17. Ogólne wrażenie na plus. Sympatycznie i normalni kandydaci, którzy poważnie podchodzą do sprawy. Ale ile razy już tak się zaczynało…

Za tydzień: mecz Polska Walia. Rolnicy spotykają się ze swoimi kandydatkami i kandydatkami za dwa tygodnie. Oby sezon dziewiąty zdążył się skończyć przed wizytówkami sezonu dziesiątego.

(Wyświetlono 1 616 razy, 1 dzisiaj)

Marcin Brixen

Jestem z Poznania, jestem inżynierem.

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Karolka
    Czekałam na te podsumowania ❤️
  2. Janusz
    A ja tak bardzo czekalem na Karolke , wrecz cale zycie. I love you , napisz do mnie bejbe.

Leave a Reply